Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjunga

Spalio 18 – 20 d. į Vilnių diskutuoti dėl Europos ateities susirinko jaunieji socialistai ir socialdemokratai iš daugiau kaip 30 Europos šalių, Ukrainos, Albanijos. Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjunga (LSDJS) pirmą kartą per savo veiklos istoriją organizavo Jaunųjų Europos Socialistų (YES) Biuro posėdį Lietuvoje. Tokie posėdžiai rengiami du kartus per metus ES Tarybai pirmininkaujančioje šalyje. Renginio dalyviai aptarė politines aktualijas Europoje, pasiruošimą artėjantiems Europos Parlamento rinkimams, tai buvo puiki galimybė pristatyti Lietuvą ir jos sostinę jauniesiems kairiųjų politinės šeimos organizacijų atstovams iš kitų šalių.

“Esame šalis šį pusmetį pirmininkaujanti ES Tarybai ir šiuo laikotarpiu priimti YES biurą yra didelis įsipareigojimas jauniesiems socialdemokratams. Siekdami patikimos, augančios bei atviros Europos, turime ieškoti bendrų išeičių sprendžiant visos ES ekonomines, finansines, socialines ir energetines problemas, stiprinant bendrą ES rinką ir kovojant su nedarbu ypač jaunimo tarpe. Tik būdami vieningi ir visoje Europoje kalbėdami vienu balsu, galime sukurti tvirtą pagrindą pačių svarbiausių problemų sprendimui.” – teigia Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos pirmininkas Ramūnas Burokas.

Viena svarbiausių susitikimo temų – 2014 m. gegužę vyksiantys Europos Parlamento rinkimai. Savaitgalį Jaunieji socialistai ir socialdemokratai parengė rinkimų kampanijos planą, dalinosi patirtimi, kaip skatinti jaunimo rinkiminį aktyvumą, kaip siekti, kad per rinkimus kairiųjų politinių partijų kandidatai iškovotų kuo daugiau vietų ir taptų pačia didžiausia frakcija parlamente. Pagal įsigaliojusią Lisabonos sutartį, artėjantys rinkimai bus ypatingi tuo, kad kiekviena didžioji Europos politinė partija pristatys rinkėjams savo kandidatą Europos Komisijos Pirmininko pareigoms užimti, o Europos Parlamentas gaus teisę nulemti, kas taps Komisijos pirmininku. Tad posėdyje išreikštas palaikymas Europos socialistų partijos (PES) keliamui kandidatui į EK pirmininkus, dabartiniam Europos Parlamento pirmininkui Martinui Šulcui (Martin Schulz).

Šio Jaunųjų socialistų posėdžio organizavimas Lietuvoje – puiki galimybė gausesniam nei įprasta LSDJS narių būriui susipažinti su YES veikla, užmegzti kontaktus ir pabendrauti su bičiuliais iš kitų Europos valstybių. Neatsitiktinai tuo pačiu metu Vilniuje vyko ir LSDJS Vadovų klubas, kuriame susirenka aktyvūs LSDJS nariai iš visos Lietuvos. Artėjantis renginys sutelkė jaunuosius socialdemokratus tiek tarptautiniu, tiek regioniniu lygiu.

Renginyje Kelmės rajonui atstovavo Kelmės skyriaus LSDJS pirmininkas Andrius Lideikis. Iš ten parsivežė daug naujų idėjų, įgijo tarptautinių ryšių bei gavo neišdildomos patirties aktyviai reiškiantis „Vadovų klube“.

 

Andrius Lideikis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *