Šventė su europarlamentare

 Lietuvos socialdemokratų partijos Kelmės skyrius rajono centre surengė Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos šventę. Renginio vedėja Lina Balčiūnienė kvietė džiaugtis išeinančia vasara ir atėjusiu gražiu rudeniu, galimybe susitikti ir pasikalbėti vieniems su kitais. O kalbančiųjų šventėje daug – rajono savivaldybės meras Vaclovas Andrulis dėkojo senjorams už atliktus ir atliekamus darbus, kurie puošia rajoną, kaip pavyzdį paminėjo ,,Bočių“ ir ,,Artimų“ bendruomenes, TAU studentus-senjorus. Administracijos direktorė Irena Sirusienė, be tokių svarbių visiems dalykų kaip  materialinė padėtis ir santykiai su artimaisiais, minėjo sveikatą, visus ragino rinktis sveiką gyvenseną. Gydytoja, ajurvedos specialistė, Ajurvedos akademijos lektorė Asta Keturkienė pristatė pranešimą „Kūno ir proto toksinai: priežastys, simptomai, organizmo valymasis namuose.“ Lektorė kalbėjo, kad viskas, kas patenka į organizmą per penkias mūsų jusles: regą, klausą, uoslę, lytėjimą, skonį, – yra maistas. Jis gali mus gydyti arba sargdinti. Jeigu žiūrime smurto filmus, klausomės keiksmažodžių, apkalbų, kritikos, nešvankybių – užsiteršiame. Jeigu dėvime sintetinius rūbus, stipriai dažomės, tatuiruojame kūną – teršiame odą, nes oda yra ne tik valymo, bet ir virškinimo organas. Tai, ką ant jos užtepame, patenka į vidų. Pagrindinė ligų priežastis yra sveiko proto nepaisymas. O antroji – organizmo tarša. Elementarus sveiko proto nepaisymo pavyzdys – alkoholio vartojimas. Gydytoja pateikė patarimų, kaip valyti kūno toksinus, kaip teisingiau pasirinkti sveikatai palankų maistą, paruošti organizmą šaltajam metų laikui.

,,Mūsų protas toksinais neužsikrečia, kai kalba europarlamentarė Vilija Blinkevičiūtė“, – šmaikštavo Lina Balčiūnienė, kviesdama kalbėti ilgametę politikę. ,,Kur bebūčiau – Strasbūre ar Briuselyje – aš su jumis. Mano partija – milijonas pensininkų“, – viešnia jautriai prabilo į susirinkusiuosius. Sakydama, kad kiekvieno gyvenimo varomoji jėga yra meilė, V. Blinkevičiūtė sveikino renginio dalyvius, kvietė džiuginti save bendravimu, kultūra, nes, kaip ji teigė, ,,trupiniai nuo kylančios ekonomikos stalo – dar ne pyragai“. Europarlamentarė įteikė dovanas senjorų bendruomenių pirmininkams – ,,Bočių“ – Zigmui Filipavičiui ir ,,Artimi“ – Jonui Stabingiui. LSDP pirmininko pavaduotoja, Seimo narė Rasa Budbergytė pasidžiaugė gražėjančiu Kelmės miestu, rekonstruotu kultūros centru.

Į kultūros centrą gausiai susirinkusius senjorus ir jų šeimų narius iš viso rajono linksmino ,,Sutaro“ kapela, kvietusi ne tik kartu dainuoti, bet ir šokti bei groti.

Emilija Kvietkuvienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *