Tytuvėnų miestelį garsina festivalis

Tarptautinis Tytuvėnų festivalis, kurio moto ,,Vasaros muzika – Jums!”, tapo keliaujančiu festivaliu – šiemet jo geografija gana plati: prasidėjęs, kaip ir pridera, Tytuvėnuose, jis keliavo į Šeduvą, Kurtuvėnų dvarą, Baisiogalos dvarą, Kelmės dvaro sodybą, Kelmės kultūros centro galeriją, Šiaulių universiteto botanikos sodą, Naujosios Akmenės kultūros centrą. Rimtosios muzikos mėgėjai klausė ir stebėjo užsienio ir Lietuvos atlikėjų: minėtose vietovėse koncertavo valstybinis kamerinis choras ,,Polifonija“, Lietuvos kariuomenės orkestras, Kauno tautinių instrumentų ansamblis ,,Ainiai“, styginis kvartetas ,,METTIS“, Lietuvos kamerinis orkestras, Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro orkestras ir šokėjai, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro orkestras, valstybinis choras ,,Vilnius“, solistai – muzikantai ir dainininkai – ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Anglijos, Pietų Korėjos, Prancūzijos, Lenkijos, Australijos, JAV, Belgijos.

Baigiamajame festivalio koncerte ,,Vasaros naktys“ Tytuvėnų bažnyčioje dalyvavo Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro orkestras, solistė iš JAV Karen Bentley Pollick, pakvietę į pasaulinę premjerą – koncertą smuikui ir orkestrui. Šešias Hektor Berlioz dainas ,,Vasaros naktys“ dainavo solistė iš Belgijos Clotilde van Dieren.

Festivalio uždaryme dalyvavusi Seimo narė Alma Monkauskaitė, dėkodama festivalio rengėjai Nijolei Saimininkienei, meno vadovui Robertui Šervenikui, rėmėjams, sakė, kad tokios muzikos, kokia skamba Tytuvėnuose, gali pavydėti bet kuris Lietuvos miestas. ,,Tai aukščiausios prabos muzika, todėl esame šiek tiek priblokšti. Dėkoju mylintiems muziką“, – sakė parlamentarė. Tytuvėniškių plojimai ir gėlės rengėjams ir atlikėjams – padėkos ženklas ir viltis, jog festivalis sugrįš į jų miestelį po metų.

Emilija Kvietkuvienė, Kelmės skyriaus spaudos atstovė

IMG_2113

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *