Kražių festivalyje – Seimo nariai socialdemokratai

 

Rugpjūčio 19 – 21 d. nuskambėjo baigiamieji vienuoliktojo Kražių festivalio akordai. Prasidėjęs liepos 6 dailininko Bonaventūro Šalčio parodos ,,Venecija“ atidarymu ir lietuviškos muzikos ir poezijos programa ,,Malda Marijai“, festivalis išaugo į respublikinę dešimtąją vaikų ir mokinių teatro stovyklą ,,Collegium“, kurioje dalyvavo penkių respublikos mokyklų mokiniai ir Vilniaus universiteto studentai. Vykdant bendradarbiavimo sutartį tarp Kražių gimnazijos ir Vilniaus universiteto, kasmet į Kražius atvyksta universiteto kinetinio teatro režisierius Andrius Pulkauninkas ir rengia spektaklį festivaliui. Šiemet dvidešimt vieno teatro stovyklos dalyvio pasirodymas skirtas artėjančiam Kražių mokyklos 400 jubiliejui ir pavadintas ,,400”. Po simbolių kalba, muzika ir judesiais išreikštomis mokinių mintimis apie pirmosios Žemaitijoje  – Kražių – mokyklos istoriją ir nūdieną į sceną pakilo Seimo narė Alma Monkauskaitė, Kelmės rajono savivaldybės meras Vaclovas Andrulis, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Stasys Jokubauskas, gimnazijos direktorė Rita Andrulienė, Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centro direktorė Lina Mikalajūnaitė. Po gražių sveikinimo ir padėkos kalbų rajono meras įteikė padėkos raštą spektaklio kompozitoriui Ryčiui Šiautkuliui, gėlių – stovyklos koordinatorei Emilijai Kvietkuvienei. Seimo narės gėlės buvo skirtos ir režisieriui Andriui Pulkauninkui. ,,Jau prieš 400 metų jėzuitai suprato, kad neužtenka kolegijoje vien sausų gramatikos, kitų mokslų. Todėl jie dar Baroko epochoje įkūrė mokyklinį teatrą, kurio tradicijas tęsia šiandieninė režisierių, muzikos kūrėjų, o svarbiausia – jaunųjų artistų kartą“, – kalbėjo parlamentarė.

Šeštadienio programa buvo skirta muzikos mylėtojams. Pučiamųjų orkestras ,,Trimitas“ su solistais Vaida Genyte ir Liudu Mikalausku atliko šventinę programą. Prieš koncertą į sceną festivalio vedėjas Juozas Liesis kvietė Seimo narius socialdemokratus Edvardą Žakarį, Birutę Vėsaitę ir Almą Monkauskaitę, kelmiškius Vaclovą  Andrulį ir administracijos direktorę Ireną Sirusienę. Kalbos pakrypo gana praktiškų klausimų linkme – buvo užsiminta apie pradedamus kelio Kražiai – Jauniškė asfaltavimo darbus, ką tik baigtą Kražių gimnazijos renovaciją.

Sekmadienį kražiškius ir miestelio svečius kvietė Šv. Roko atlaidai. Klebono Ginto Sakavičiaus pasiūlymu Biblijos ištrauką skaitė Seimo narė Alma Monkauskaitė.

 

Emilija Kvietkuvienė, Kelmės skyriaus spaudos atstovė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *